خانه

اخبار: 

سایت جیت کان دو

سايت جيت کان دو
WWW.JKD-ESF.ir
ايميل سايت
Info@JKD-ESF.ir
تلفن تماس
09132028215
(استاد ابراهيمي)
کانال جیت کان دو اصفهان

آمار بازدید کنندگان

46امروزmod_vvisit_counter
62دیروزmod_vvisit_counter
429این هفتهmod_vvisit_counter
1915هفته گذشتهmod_vvisit_counter
5675این ماهmod_vvisit_counter
5189ماه گذشتهmod_vvisit_counter
376857کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 2 مهمان حاضر
آی پی شما :: 18.205.176.100
 , 
امروز : 02 شهریور 1398

عاشق کیست؟؟؟؟

 

عاشق کیست؟
تا الان تعاریف زیادی از عاشق شده و به خیلی ها عاشق میگویند اما بنظر من فقط تعداد معدودی هستند که میتوان به آنها عاشق گفت و این برمیگردد به تعریف عاشق. از نظر من اکثر آنهایی که عاشق خطاب میشوند فقط یک علاقه مند اند چرا که صرف اینکه از کسی یا چیزی خوششان می آید یا دوستشان دارند خودشان را عاشق آن شخص یا چیز میدانند در صورتی که این فقط یک علاقه است و من این شخص را یک علاقه مند مینامم چرا که عاشق، علاقه مند شدیدیست که بجز دوست داشتن، در جهت رسیدن و شناخت معشوق هم تمام تلاش خود را انجام میدهد؛ کارهای او را تقلید ، تکرار و انجام میدهد و حتی در مواردی جهت رفع عیب از معشوق نیز اقدام میکند!
من تعداد بیشماری از انسانها را میشناسم که خود را عاشق فوتبال معرفی میکنند در صورتی که حتی در تمام زندگی خود یکبار هم فوتبال بازی نکرده اند!
من تعداد بیشماری از جوانها را میشناسم که خود را عاشق فلان آقا یا خانم میدانند در صورتی که حتی کوچکترین اطلاعات و مشخصاتی راجع به شخص مورد نظر ندارند!
آیا شما اسم این را عاشقی میگذارید؟
وقتی عشق چنین باشد با کوچکترین حوادثی شخص به معشوق خود خیانت کرده و او را نه تنها ترک میکند بلکه دشمن آن میشود! و این میشود که حیثیت عشق و عاشقی زیر سوال میرود و چه بسیار معشوقانی که فدا میشوند..
اکنون از خود میپرسید گیریم که این حرفها هم درست اینها چه ربطی به هنر های رزمی و جیت کان دو دارد؟!
این مقدمه لازم بود برای گفتن حرفهای تلخی که  برای خیلی ها سخت تمام میشود با تعاریفی که از عاشق گفته شد متاسفانه باید بگویم بسیاری از علاقه مندان به ورزشهای رزمی خود را عاشقان این رشته میدانند در صورتی که حتی کوچکترین اطلاعاتی نسبت به این هنر و کاربردش ندارند! من متاسفم از اینکه علاقه مندانی خود را عاشق بروس لی میدانند در صورتی که هیچ شناختی نسبت به او و هدفش ندارند! و همینطور متاسفم برای کسانی که خودشان را عاشق جیت کان دو میدانند در صورتی که بر خلاف آن حرکت میکنند!
من وقتی میبینم یک عاشق هنر رزمی هیچ بویی از فلسفه این هنر نبرده و از این هنر سوءاستفاده میکند، وقتی میبینم یک عاشق بروس لی مخالف راهش حرکت میکند وقتی میبینم یک عاشق جیت کان دو بر خلاف فلسفه این هنر گرانمایه کار میکند و... میخواهم آتش بگیرم چرا که اینجا حقیقت های بیشماری رنگ برمیگردانند و جای خودشان را به بطلانهای حقیقت نما میدهند
ای علاقه مندان به هنرهای رزمی
هنرهای رزمی:  بیان صادقانه خویشتن است .
ای علاقه مندان به بروس لی .
راه بروس لی : رسیدن به حقیقت جیت کان دو بود.
ای علاقه مندان به جیت کان دو
هدف نهایی جیت کان دو:  رسیدن به خودشناسی و روشنفکری است
پس ای کسانی که خود را عاشق این هنرها میدانید
بیایید اهل عمل باشید و هنرهای رزمی را کامل با تمامی فلسفه ها و کاربرد صحیحش کار کنید نه اینکه فقط اهل حرف و چهار تا مشت و لگد باشید! نظر بروس لی بر دور ریختن اضافاتی بود که در مبارزه دست و پاگیر بودند و محدودیت ایجاد میکردند و بر کاربردی بودن هر تکنیک تاکید داشت و مخالف سبک وسیستم بود و سبک را همچون قفسی برای شخص مثال میزد و همانطور که میدانید حتی از نامگذاری هنر خود امتناع میکرد و نهایتا نام "جیت کان دو" را برای آن  گذاشت و در تفاسیر آن به بیان همین نکات اشاره میکرد اما متاسفانه ما نه تنها در مبارزه اضافات را کنار نگذاشتیم بلکه خود را اسیر و بنده ی سبکها و سیستمهایی کردیم که همچون قفسی ما را محصور کرده اند. و فاجعه اینجاست که ما شاهد آن هستیم که برخی حتی به نامی که بروس برای هنرش گذاشت نیز اضافاتی چسبانده اند!! (جیت کان دو؟؟؟؟؟؟)
و امروزه بر آمار این نام ها اضافه میشود که خشت کج اینکار بعد از مرگ بروس توسط افرادی که به او نزدیک بودند کار گذاشته شد!
کونگ فوی اصیل طی سالیانی به جایی کشیده شد که دیگر فقط یک افسانه بود که چینی ها در فیلم هایشان آن را به ابتذال میکشیدند تا اینکه بروس توانست بار دیگر کونگ فوی اصیل را احیا و ویرایش کند و اکنون متاسفانه جیت کان دوی خود اونیز به این ابتذال کشیده میشود .
در پایان از همه علاقه مندان و عاشقان این هنر عزیز میخواهم که اشکالات نوشته این حقیر را گوشزد کنند و پیشنهادات و نظرات خود را برای کامل کردن آن بفرمایند و اینک با این جمله از بروس لی نوشته ی خود را به پایان میبرم:
جیت کان دو نامی است که برای قایقی استفاده میشود که با آن عرض رودخانه را طی میکنند و رهایش میکنند نه آن را بر دوش کشند!!!

اقه مند شدیدیست که بجز دوست داشمند اند چرا که صرف اینکه از کسی